Pędzle do makijażu - rodzaje i zastosowania, cz. 2


Witajcie w ten piękny, słoneczny poranek! Jak wspomniałam wcześniej "Sporo czasu zajęło mi opanowanie trudnej techniki precyzyjnego malowania kreski eyelinerem, jeszcze więcej zrozumienie różnicy między modelowaniem rysów, a zwykłym akcentowaniem kolorami.". Wczoraj mieliście okazję poznać trzy podstawowe pędzle, niezbędne w wykonaniu perfekcyjnego makijażu.  Pędzli jest bardzo dużo, różnią się wielkością, ścięciem włosia, rodzajem materiału, z którego są wykonane - dlatego nie sposób opisać je wszystkie za jednym zamachem. Dziś druga część przeglądu najważniejszych, które potrafią przemienić makijaż w dzieło sztuki :) Miłego czytania!




Efekt jak z PS - pędzel Flat Top

Pędzel Flat Top
http://sklep.futurosa.net
Najlepszym pędzlem do wykonywania dokładnego makijażu jest moim zdaniem pędzel Flat Top. Idealnie sprawdza się w dokładnym nakładaniu podkładu, jednak jako pędzel wielofunkcyjny doskonale radzi sobie z rozprowadzaniem pudru i różu. To, co różni go od większości pędzli do tego typu zastosowań, to płasko ścięte włosie - większa powierzchnia styku ze skórą pozwala szybciej i dokładniej nanieść kosmetyk i rozetrzeć go. Aplikowanie podkładu najlepiej rozpocząć od wyciśnięcia pożądanej ilości kosmetyku na nadgarstek, dzięki czemu unikniemy nabrania zbyt dużej ilości na pędzel.  Następnie przykładamy włosie i nabieramy odrobinę podkładu (płynnego lub sypkiego zmieszanego z kremem, lub sypkiego - na twarz trzeba wcześniej nanieść krem lub bazę). Malowanie przypomina stemplowanie: przykładamy punkt po punkcie, następnie lekko rozcieramy, żeby zatrzeć granice aplikowania. 

Kabuki - dla fanek dużych pędzli

Pędzel Kabuki
http://sklep.futurosa.net
Pędzel Kabuki to idealne narzędzie do wykonania delikatnego i dokładnego makijażu, jeżeli zależy nam na naturalnym wykończeniu. Pędzel ma bardzo dużą powierzchnię, dlatego polecam go do nakładania pudru i bronzera (w przypadku tego drugiego niestety nie jest możliwe perfekcyjne nałożenie, właśnie ze względu na dużą powierzchnię, jednak jeśli tylko muskamy twarz jak najbardziej się sprawdzi). Zaletą pędzla jest jego mały rozmiar - który ułatwia przechowywanie w torebce, kosmetyczce. Jeśli aplikujemy puder najlepiej wykonywać pędzlem delikatne, posuwiste ruchy, które dadzą naturalny efekt. Przy bardziej dokładnym, kryjącym makijażu, można malować nim metodą stemplowania - pamiętajcie, żeby zawsze rozcierać granice kosmetyku, w przeciwnym wypadku mogą powstać nieestetyczne plamy lub powstanie efekt maski.

Pędzel do różu

Pędzel do różu
http://sklep.futurosa.net
Modelowanie twarzy, czyli nakładanie różu i bronzera, ułatwia pędzel do różu.Wyróżnia się okrągłym ścięciem włosia, choć spotykane są także ścięte ze skosu. Ważne, aby pędzel miał spłaszczoną skuwkę, która ustawia włosie w dogodnej do modelowania pozycji - zmniejszona powierzchnia zapewnia większa precyzję przy modelowaniu. Róż nakładamy kolistym ruchem, na wystające, "uśmiechnięte" części policzków. Następnie rozcieramy granicę aplikacji, żeby makijaż nie przypominał charakteryzacji klauna ;). Bronzer najlepiej nakładać posuwistymi ruchami, z włosem, by uzyskać gładkie wykończenie makijażu. Jeśli nakładamy kosmetyki sypkie, należy za każdym razem ich nadmiar otrząsnąć na sitku. Jeśli pudełko nie jest wyposażone w powyższą część, najlepiej wysypać odrobinę kosmetyku na chusteczkę higieniczną i z niej nabierać na pędzel.