Pędzle do makijażu - rodzaje i zastosowania, cz. I


Moje pierwsze wspomnienie dotyczące pędzla pochodzi z czasów, kiedy podbierałam mamie kosmetyki. Wystarczyło, że rodzicielka zajęta była swoimi sprawami - wtedy chyłkiem zakradałam się do toaletki i wypróbowywałam jej zawartość, w tym także pędzel do różu. Sporo czasu zajęło mi opanowanie trudnej techniki precyzyjnego malowania kreski eyelinerem, jeszcze więcej zrozumienie różnicy między modelowaniem rysów, a zwykłym akcentowaniem kolorami. Pędzli do makijażu istnieje na rynku bardzo dużo, różnią się wielkością, ścięciem włosia, rodzajem materiału, z którego są wykonane. Dziś przegląd najważniejszych, które potrafią przemienić makijaż w dzieło sztuki :) Miłego czytania!

Pędzel do podkładu


Pędzel do podkładu
http://sklep.futurosa.net
Większość kobiet do nakładania podkładu używa gąbeczek albo nakłada kosmetyk opuszkami palców. Jednak dla perfekcyjnego efektu, w którym skóra pokryta jest równomiernie, brak obecności smug i zacieków, najlepszym narzędziem będzie pędzel do podkładu. Powinien być wykonany z włókna syntetycznego, co gwarantuje oszczędność w nabieraniu kosmetyku (w przeciwieństwie do włosia naturalnego, na którym osadza się większa ilość podkładu). Pędzelek powinien być średniej wielkości, ze spłaszczonym końcem lub typu flat top - takie ścięcie włosia ułatwia dobre rozprowadzenie kosmetyku i dotarcie do wszystkich miejsc. Podkład należy rozprowadzać poziomo, dokładnie, zaczynając od nosa i przesuwając się w stronę czoła, brody i żuchwy. Aby uniknąć nabrania zbyt dużej ilości kosmetyku, warto najpierw zaaplikować podkład na nadgarstek i stąd zbierać podkład (oszczędnie) pędzelkiem.

Pędzel do pudru


Pędzel do pudru
http://sklep.futurosa.net
Pędzel do pudru jest kolejnym narzędziem, które powinna mieć w kosmetyczce każda kobieta. Najlepsze pędzle przeznaczone do nakładania sypkiego pudru są wykonane z długiego włosia, które lekko zwiększają swoją objętość pod wpływem kosmetyku. Puder sypki powinno się nakładać lekkimi muśnięciami, zaczynając od czoła i stopniowo przesuwając się ku dołowi twarzy. Taki kierunek aplikowania pyłku zmniejsza widoczność włosków na twarzy i pozwala uzyskać efekt aksamitnego i delikatnego wykończenia makijażu. Pędzlem można musnąć także rzęsy, powieki i usta, ponieważ tym strefom przyda się zmatowienie i utrwalenie, przed nałożeniem cieni, pomadki itd.. Takim pędzlem nie należy próbować aplikować pudru w kamieniu - do niego przeznaczone są gąbeczki (ponieważ jest kosmetykiem do poprawiania wyglądu w ciągu dnia).

Pędzel do korektora


Pędzel do korektorów
http://sklep.futurosa.net
Zdania, co do wielkości pędzelka do korektora, są podzielone: jednym zależy na nakładaniu kosmetyku głównie na punkty i przebarwienia, innym na szybkim pokryciu sińców i niedoskonałości. Ja jestem zwolenniczką mniejszych pędzli, koniecznie ze spłaszczonym i lekko owalnym końcem włosia - zapewniają perfekcyjne dotarcie do wszystkich okolic, na które używam korektora. Najlepiej sprawdził się u mnie przy kryciu zasinień na nosie, w zagłębieniu koło oka - perfekcyjne krycie i równo pokryta powierzchnia. Jest też świetną pomocą przy nakładaniu korektora pod oczy, ponieważ uzyskuje się dzięki niemu bardzo dobre roztarcie i stopnienie kosmetyku z podkładem. Kiedyś nakładałam go opuszkami palców, ale często męczyłam się długo z uporczywymi smugami, ale odkąd stosuję pędzelek, zrobienie makijażu stało się ekspresowe i dokładne.